Kategoria: Bez kategorii

B. ZamekInformujemy, że niestety z przyczyn od nasz niezależnych Olga Pasiecznik nie będzie mogła wystąpić w spektaklach w dniach: 9, 12, 14.09. Zastąpi ją niezwykle utalentowana Barbara Zamek – sopran, absolwentka studiów I stopnia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie śpiewu solowego prof. Bożeny Betley oraz studiów II stopnia na Wydziale Wokalnym w Uniwersität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie Prof. Claudii Visci. Jest laureatką licznych konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, Pieśni Wieczornej w Białymstoku, Konkursu Pieśni w Sofii. W 2013 r. zadebiutowała w roli Pierwszej Damy w operze „Czarodziejski Flet” na secenie Opéra National de Lyon we Francji oraz wystąpiła w Neue Oper Wien w Austrii w roli Babette w operze „Biedermann und die Bradnstifter” Šimona Vosečeka. W swoim dorobku artystycznym ma rolę Antonii w „Les Contes d’Hoffmann” Jacques’a Offenbach’a, Ginevry w „Ariodante” Jerzego Fryderyka Händla, Dido w „Dido and Aeneas” Henry’ego Purcella oraz Zofii w „Halce” Stanisława Moniuszki. Z repertuarem koncertowym występowała na takich scenach jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Narodowa w Sofii czy Teatr Wielki w Łodzi. Strona oficjalna artystki: http://www.barbarazamek.com

Agrypina otrzymuje wiadomość o tragicznej śmierci swojego męża Cezara Klaudiusza. Wykorzystując swoje znajomości wśród polityków na Kapitolu aranżuje intrygę mająca na celu osadzenie na tronie Nerona – swego syna z poprzedniego związku. Ceremonię nominowania nowego Cezara przerywa zaskakująca informacja: Klaudiusz przeżył zatopienie statku, a swego wybawcę Ottona powołuje na swojego następcę. Agrippina, nie daje jednak za wygraną i planuje spisek przeciwko planom męża. Wszystko komplikuje Poppea, o którą równie zacięcie, jak o tron, biją się Klaudiusz, Neron i Otton. Która namiętność okaże się dla nich silniejsza? Miłość czy władza? Kogo wybierze Poppea?

Organizator Stowarzyszenie Dramma per musica oraz współorganizatorzy Muzeum Łazienki Królewskie i Warszawska Opera Kameralna zapraszają na polską premierę opery G. F. Händla.

„Agrippina” to niezwykle aktualna czarna komedia polityczno-miłosna, opowiedziana językiem XVIII wiecznej opery, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i wirtuozerskich arii.

Wysoki poziom artystyczny przedstawienia gwarantują wybitni soliści (m.in. Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Wojtek Gierlach, Artur Stefanowicz, Artur Janda) oraz instrumentaliści Royal Baroque Ensemble pod dyrekcją Lilianny Stawarz.

Nowoczesna inscenizacja Natalii Kozłowskiej zrealizowana na zabytkowej scenie Teatru Stanisławowskiego w Łazienkach Królewskich.

MIEJSCE: Teatr Stanisławowski w Starej Pomarańczarni (Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie)

TERMINY: Spektakle 6, 7, 9, 12, 14 września 2014 r.

BILETY do nabycia na www.bilety24.pl oraz na godzinę przed spektaklami w Teatrze Stanisławowskim.